10 filmów rozwojowych, które musisz zobaczyć

10 filmów rozwojowych, które musisz zobaczyć

Ci, co mnie dobrze znają, wiedzą, że jestem nałogową “oglądaczką” filmów :) Dlatego dzisiaj bardzo lekki i letni wpis.
Ponieważ nadal mamy wakacje jeszcze przez jakiś tydzień (chociaż tu, gdzie mieszkam pełnia lata i temperatury naprawdę imponujące) postanowiłam podzielić się z Wami listą filmów powiedzmy bardziej “rozwojowych” :)

1. What the bleep do we know? (Co my tak naprawdę wiemy?)

Film, który zrobił na mnie OGROMNE wrażenie swego czasu. Obejrzałam go wielokrotnie i Tobie też polecam – nie poprzestawaj na jednym razie :)
Film, to historia głuchoniemej Pani Fotograf, która boryka się ze swoimi negatywnymi przekonaniami na temat rzeczywistości – przeplatana wypowiedziami naukowców, fizyków kwantowych i autorytetów z dziedziny rozwoju duchowego.
Link do filmu

2. What the bleep do we know – the rabbit hole

Druga część filmu, pogłębiająca niektóre wątki z części pierwszej. Mistrzowskie połączenie nauki z duchowością
Link do filmu

3. La Belle verte (Zielona piękność)

Cudowny, zabawny i przekazujący ważne treści. Francuzi świetnie poradzili sobie z tematem. Aż by się chciało teleportować na tę cudowną planetę pokazaną na początku filmu :)
Link do filmu 

4. Conversations with God (Rozmowy z Bogiem)

Myślałam, że to będzie ekranizacja książki, a okazało się, że to ekranizacja życia jej autora czyli Nealea Donalda Walsha. Jak widać, rozwój zaczyna się często od bólu i zadawania sobie (i Bogu) niewygodnych pytań ;)
Link do filmu

5. The Secret (Sekret)

Umieszczam go na liście, chociaż uważam, że w tym filmie pokazana jest jedynie część prawdy na temat Prawa Przyciągania. To nie myśli, tylko emocje kształtują naszą rzeczywistość. Ale film mimo wszystko warto obejrzenia :)

6. Kumare: A True Film About a False Prophet (Kumare – guru dla każdego)

Świetny! Pokazujący, że każdy ma swojego wewnętrznego Guru/Mędrca i należy go szukać w sobie, a nie uzależniać się od zewnętrznych autorytetów. Miałam taką refleksję po tym filmie, że ten dziennikarz w poprzednim wcieleniu naprawdę był jakiś nauczycielem duchowym, a teraz przeszedł tę drogę ponownie, ale w inny sposób :)

7.  Peaceful Warrior (Siła spokoju)

Film nakręcony na podstawie książki “Droga miłującego pokój wojownika”. Szczerze? Książka lepsza, ale film warto zobaczyć :)
Link do filmu

8. The Compass (Kompas)

Film trochę podobnie nakręcony jak “What the bleep” czyli historia, przeplatana wypowiedziami różnych rozwojowych autorytetów :)

9. The Opus (Dzieło)

I znów mamy historię, przeplataną wypowiedziami różnych osób zajmujących się rozwojem :)
Link do filmu

10.  Divergent (Niezgodna)

oraz dwie kolejne części:
– Insurgent (Zbuntowana)
– The Divergent Series: Allegiant (Seria Niezgodna: Wierna)

Bardzo, bardzo polecam. Niby film SF, niby trochę fantasy, ale tak naprawdę o byciu wiernym sobie, zmaganiu się z lękiem, ze swoimi słabościami.

Widzieliście te filmy? Podobały Wam się? :)

 

3 thoughts on “10 filmów rozwojowych, które musisz zobaczyć”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *