Dlaczego warto grać w grę Satori?

Gra Satori – co to takiego?

Gra Satori, to niezwykła gra planszowa. Grając w nią, możesz dowiedzieć się, jakie są “duchowe” powody problemów w Twoim zyciu. Dlaczego spotykają Cię przykre wydarzenia i jaki mają związek z Twoimi negatywnymi przekonaniami, wyborem Twojej duszy i z blokadami energetycznymi (emocjonalnymi) w Twoim ciele.

Kto stworzył grę Satori?

Gra stworzona została została przez Colina Tippinga i jego żonę JoAnnę Tipping. Colin Tipping jest nagradzanym autorem prac z dziedziny terapii, znanym w Polsce dzięki książce “Radykalne Wybaczanie”, a także, wraz z żoną JoAnną Tipping, współzałożycielem Instytutu Terapii i Nauczania Radykalnego Wybaczania (Institute for Radical Forgiveness Therapy and Coaching, Inc.). Gra  została wymyślona przez Colina Tippinga, następnie zaś zaprojektowana przez niego wraz z żoną.

Czy gra Satori służy jedynie do pracy z wybaczaniem?

Co prawda, narzędzie to zostało skonstruowane przez Colina Tippinga, który jest specjalistą od Radykalnego Wybaczania – ale jak sie okazuje granie w tę grę można stosować zawsze wtedy, kiedy chcesz odkryć, jakie przekonania, emocje czy myśli na poziomie nieświadomym sabotują Twoje myśli i działania, które wykonujesz świadomie. Jest to niezwykła gra planszowa. Można powiedzieć, że wręcz magiczna – ponieważ daje nam wgląd w nasz nieświadomy umysł. Gra satori jest przyjemnym i efektywnym sposobem pracy nad sobą, sposobem na rozwój, odnalezienie właściwego rozwiązania naszego problemu.

Jak działa nasz umysł?

Nasz umysł działa jak komputer. Komputer składa się z twardego dysku, na którym mamy system operacyjny i cała masę potrzebnych programów, za pomocą których tworzymy pisma, grafikę, łączymy się z internetem itp itd. Ale – nasz komputer może się zarazić wirusem. Wirus jest także programem komputerowym, tyle, że takim, który wykonuje na naszym komputerze operacje, których NIE CHCEMY. Niestety, wirusy działają w ukryciu, a żeby je odkryć i usunąć potrzebujemy programu antywirusowego.

Umysł świadomy, umysł podświadomy.

Musisz wiedzieć, że nasze myśli są “generowane” przez dwie części naszego mózgu: świadomą i podświadomą. Problem jednak w tym, że część podświadoma – ja wole używać terminu – nieświadoma, ponieważ ta nazwa lepiej definiuje to, że NIE JESTEŚMY ŚWIADOMI myśli, które są tam generowane – jest dużo większa i działa z bardzo, bardzo dużą szybkością.W książce “Odpowiedź” John Assaraf i Murray Smith piszą, ze nasz mózg świadomy przetwarza informacje z prędkością 2000 bitów na sekundę, a podświadomy – 400.000.000.000 bitów na sekundę.

Emocje są energią, która kreuje naszą rzeczywistość.

Jak widzimy, to właśnie część podświadoma generuje myśli, które przekładają się na emocje, które są energią. Emocje, które są odpowiedzialne za to, że, mimo iż świadomie pragniemy różnych rzeczy, w naszym mózgu podświadomym kłębią się często emocje, które stoją w sprzeczności z naszymi świadomymi pragnieniami.
Efektem konfliktu pomiędzy emocjami świadomymi i nieświadomymi jest to, że nasze pragnienia i działania się nie materializują.
To, co nam się materializuje w życiu jest wypadkową tego, co czujemy na poziomie świadomym i nieświadomym.

Umysł podświadomy jest silniejszy od świadomego.

Dlatego właśnie, mimo iż “każdy z nas” chce mieć udany związek, pieniądze, szczęście i zdrowie – nie zawsze udaje nam się to zrealizować. To, co przeszkadza nam realizować nasze plany udanego życia: dobrego związku, zarabiania odpowiedniej ilości pieniędzy, udanych relacji z najbliższymi często właśnie wynika z tego, że nasz umysł podświadomy jest zawirusowany. Winne temu jest oprogramowanie “wirusowe” które znajduje się na naszym “twardym dysku”.

Aby odnaleźć i usunąć wirusy z komputera potrzebujemy programu antywirusowego, aby odnaleźć i usunąć programy, które sabotują nasze działania na poziomie nieświadomym możesz użyć właśnie takiego narzędzia jak gra Satori.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *