Czym jest Prawo Przyciągania i jak działa?

 

Czym jest Prawo Przyciągania?

Czym jest Prawo Przyciągania o którym coraz częściej można usłyszeć lub przeczytać odkąd film “The Secret” oraz książka pod tym samym tytułem goszczą na światowych listach bestsellerów? Niektórzy myślą, że Prawo Przyciągania to odkrycie ostatnich lat, jednak mało kto wie, że po raz pierwszy zostało ono sformułowane w roku 1906 w książce Wiliama Walkera Atkinsona “Thought Vibration or the Law of Attraction in the Thought World”.
Prawo to, mówi, że przyciągasz do swojego życia to, na czym najczęściej skupiasz swoje myśli.

Nie ma znaczenia, czy są to rzeczy dla Ciebie dobre, czy złe. Podobne przyciąga podobne. Twoje myśli są jak magnetyczna energia wibrująca na pewnej częstotliwości przyciągająca do Twojego życia wszystko, co jest do niej podobne.
Wszystko czego doświadczasz w swoim życiu znalazło się w nim z powodu Twoich myśli. Twoje myśli mają moc sprawczą. Działają jak magnes, który przyciąga do Ciebie to, czemu poświęcasz swoją uwagę. Kierowanie na cokolwiek myśli – jest zapraszaniem tego do Twojego życia. To początkowo bywa trudne do przyjęcia – ponieważ ludzie nie chcą czuć się odpowiedzialni za to, że wszystko co mają w życiu jest wynikiem tego o czym myślą i w co wierzą.

Im lepiej pojmiesz Prawo Przyciągania i to – jak działa – z tym większą korzyścią będziesz mógł je w świadomy sposób zastosować w swoim życiu. Znając i wykorzystując Prawo Przyciągania możesz zmaterializować w naszym życiu wszystko, czego pragniesz, musisz pamiętać jednak o kilku rzeczach.

Prawo przyciągania to przede wszystkim emocje.

Emocje są siłą napędową, wspomagającą realizację Twoich marzeń. Najłatwiej i najszybciej możesz przyciągnąć do swojego życia takie rzeczy, co do których odczuwasz silne emocje. Dlatego, z równą łatwością przyciągasz rzeczy których pragniesz jak i to, czego szczerze i z całego serca nienawidzisz. Emocje są “dopalaczem”, katalizatorem, który przyśpiesza cały proces.

Przyciągasz więcej tego co wywołuje w Tobie emocje – obojętnie czy tego pragniesz czy się tego obawiasz.

Wszechświat nie wartościuje Twoich pragnień. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej – daje Ci więcej tego, na czym skupiasz swoje MYŚLI I EMOCJE. Wyobraź sobie, że Twoja uwaga, którą kierujesz na cokolwiek w życiu, jest jak strumień wody, którym podlewasz ogródek. Jeśli będziesz kierować swoją uwagę na chwasty, to właśnie one zostaną podlane i urosną, jeśli uwagę będziesz kierować na kwiaty, owoce czy warzywa, to z nich zbierzesz plon.

Im więcej uwagi będziesz poświęcać w swoim życiu temu, czego nie chcesz, więcej tej rzeczy, znajdzie się w pobliżu Ciebie. Wszechświat działa na zasadzie – mówisz i masz. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków. Na szczęście istnieje coś w rodzaju bufora czasowego – dlatego masz zwykle dość czasu, aby nie materializować natychmiast wszystkiego o czym pomyślisz. Przyciągasz zwykle to, o czym myślisz czy mówisz najczęściej.

Zabawny przykład działania Prawa Przyciągania.

Jakiś czas temu w pewnej gazecie, przeczytałam interesującą historyjkę. Dziennikarka pisała o tym, że miniaturowa wieża Eiffla to najbardziej konwencjonalna pamiątka z Paryża i że nie znała nikogo, kto wracając stamtąd, nie przywiózłby jej ze sobą. Dlatego przed wyjazdem do Francji obiecała sobie, że nie dołączy do mało oryginalnego grona jej właścicieli.
Kiedy jednak po całym dniu spędzonym w Paryżu, wracała metrem do hotelu i usiadła na siedzeniu, poczuła ukłucie – podniosła się i ku swojemu zaskoczeniu odkryła na siedzeniu… miniaturkę wieży Eiffla.

Jak widać, łatwo przyciągnąć coś, na czym skupiamy swoje emocje – obojętnie, czy jest to coś, czego pragniemy, czy wręcz przeciwnie – za wszelką cenę chcemy uniknąć.

Wdzięczność jest kluczem.

Kluczowym uczuciem, przy realizowaniu pragnień jest w pierwszej kolejności nauka odczuwania wdzięczności. Za każdym razem, kiedy odczuwasz wdzięczność za to, co masz, wysyłasz do Wszechświata informację o obfitości danej rzeczy, emocji, sytuacji w Twoim życiu i tym samym możesz przyciągnąć więcej tego, co sprawiło Ci taką radość. Nauczenie cieszenia się tym, co już masz , to codzienna praktyka. Większość ludzi nie potrafi na początku wymienić nawet kilku rzeczy, za które może być wdzięczna, a przecież mamy ich tak wiele. Wdzięcznym można być naprawdę za wszystko: że mamy dach nad głową, że ktoś się do nas uśmiechnął, że zjedliśmy coś smacznego, że mamy pracę, za to, że ktoś do nas zadzwonił z miłą informacją, że świeci słońce – i wiele, wiele innych. Kiedy przestajesz uważać, że wszystko Ci się należy, wszystko czego doświadczasz zaczyna być darem, za który odczuwasz wdzięczność, a ta emocja pozwala przyciągnąć więcej tego, za co jesteś wdzięczny do Twojego życia.

Jak w świadomy sposób korzystać z Prawa Przyciągania

Przede wszystkim, należy stworzyć, a następnie utrzymywać w umyśle obraz rzeczy, której pragniesz, ponieważ przyciągasz to, o czym najczęściej myślisz. Ponieważ większość ludzi myśli o tym, czego nie chce – na przykład o swoich długach albo braku pieniędzy i z tego powodu martwi się i smuci – przyciągają jeszcze więcej niedostatku do swojego życia. Dlatego bogaci, mają coraz więcej pieniędzy, a biedni, wiecznie borykają się z brakiem dostatku. Zarówno jedni jak i drudzy dostają to, o czym najczęściej myślą w emocjonalny sposób. Prawo Przyciągania działa niezależnie od tego czy w nie wierzysz, czy nie, a skoro już wiesz jak działa – zacznij z niego korzystać.
Niestety, nie oszukujmy się, ten sposób jest bardzo ciężki w relalizacji dla początkującej osoby. Dlatego proponuję Ci coś innego

Skuteczny sposób na realizację pragnień i marzeń

Innym i dużo bardziej skutecznym sposobem pracy z Prawem Przyciągania jest Pisanie zamówień do Universum.
Poniżej znajdziesz fragment książki, który najszybciej wyjaśni w czym rzecz.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu podczas sprzeczki z przyjaciółką. Przeczytała książkę o pozytywnym mysleniu i zaproponowała mi, żebym sobie „obmyśliła” faceta posiadającego wszystkie odpowiednie cechy i niejako „zamówiła” go u Wszechświata.

Nie miałam wtedy najlepszego mniemania o takich pomysłach i nieźle się podczas tej rozmowy zdenerwowałam. Powiedziałam przyjaciółce, ze musi uważać, żeby do reszty nie zgłupieć.

Nasza kłótnia zakończyła się sie ostatecznie tym, ze podjęłam się przeprowadzenia testu mającego udowodnić, jak kompletną bzdurą jest to wszystko. Na dziewięcipunktowej liście zawarłam wtedy, takie wymogi , ze ma to byc wegetarianin, niepijacy, niepalący, ma znać tai chi itd.

Żeby możliwie zmniejszyć statystyczne prawdopodobieństwo przypadku, ustaliłam dokładnie datę dostawy – mianowicie w czasie określonego tygodnia odległego o jakies trzy miesiące. Na tym dyskusja na razie się zakonczyła.

Nadszedł ustalony dzień i nastąpiła terminowa dostawa zgodnie z kompletem tamtych dziewięciu punktów. To szaleństwo! – pomyslałam. Dość szybko dałam się przekonać, że technika jest w każdym razie warta wypróbowania i wpadłam w szał zamawiania.

Barbel Mohr „Podręcznik spełniania marzeń

Poniżej znajdziesz zapis z dwóch webinarów, który przybliży Ci tę technikę, a jeśli chcesz więcej, wejdz do sklepu i uzyskaj dostęp do KURSU ONLINE

 

2 thoughts on “Czym jest Prawo Przyciągania i jak działa?”

  1. Dzięki za ten artykuł… pozdrawiam jego Twórców – bardzo pouczający i dający nadzieję!

  2. Tak . Szczera i zadziwiająca prawda.Nie zastanawiamy się nad różnymi zależnościami codziennie, aż przychodzi chwila refleksji zwykle wtedy kiedy coś się wydarzy. Chcę większość zmienić w swoim życiu.
    Teraz będzie mi łatwiej wszystko zrozumieć. DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *